Polska 00:00:00  |  Serwer NFNA 00:00:00

Model Kartonowy Pancernika

Kącik hobbystyczny modelarstwa i wszystkiego co z tym związane.

Model Kartonowy Pancernika

Postprzez miet_ » 15 gru 2011, o 00:39

Jak w temacie. Od roku mam wolny parapet przy biurku i ponad 120 cm długości stoi zwykle zawalone kubkami po kawie herbacie i talerzami po kanaperkach.

Kiedyś bardzo dużo kleiłem plastiku głównie lotnictwo i mniejsze okręty. Trochę podrosłem zapomniałem, ale jako że mam duże biurko do klejenia teraz mam problemy ze spaniem a denerwują mnie talerze i kubki na parapecie postanowiłem jak w temacie znaleźć ciekawy model np. Fuso czy może South Dakoty :-)
Ma ktoś jakiś sprawdzony model ? :-) był bym wdzięczny za jakieś linki allegro czy sklepów internetowych.

ino bez Brytoli ;p no chyba że Błyskawice albo Grom :-)
emerytura
miet_

Ostrzeżenia: 1
Odznaczenia: 4
Podniebny Łowca I (1) Pancerny Oprawca I (1)
Podwodne monstrum I (1) Bojowa Puenta II (1)

Re: Model Kartonowy Pancernika

Postprzez orp_blysk » 15 gru 2011, o 05:35

Polecam model " USS Enterprisse " - świetny lotniskowiec prawie 120 cm długości , kleiłem pół roku ale efekt zarąbisty.Linka z modelem nie dam bo lotniskowcem bawiłe się przez 10 minut moja córka wówczas 2 letnia :P , pod moją nieobecność , zostały z niego dwa samoloty w całości reszta to sam ogryzek ;/ Ostrzegam przed klejeniem samolocików , jak Ci się ręcę trzęsą z kaca to nawet się nie zabieraj do próby klejenia :P

Naprawdę taki moloch fajnie wyglądał :]
orp_blysk
Moderator

Odznaczenia: 8
Lotnik (1) Podniebny Łowca I (1)
Pancerny Oprawca III (1) Bojowa Puenta VIII (1)
Morski Wyga III (1) Changowanie (1)
Wielki Order Uznania (1) Elitarna Dziesiątka (1)

Postprzez morki » 15 gru 2011, o 08:42

http://allegro.pl/halinski-1-93-pancern ... 43072.html
Fuso tez wydali ale pewnie ciezko dorwac . I jak dla mnie to z polskich najlepsza firma , dobry papier i niezle zadbali o szczeguly . Niestety ceny kartonowych szczegolnie duzych nie sa male :( :(
Emeryt
Obrazek
morki

Nick NF: morki
Nick WoT: grjcew075

Postprzez Jędrula » 15 gru 2011, o 09:12

Proszę. Fuso też jest tyle że za 149 pln :)

http://www.halinski.com.pl/index.php?link=2
"Jeżeli włosy są ładne, to nie musi k.... ich być dużo" Piotr Bartłoczyk
Obrazek
Obrazek
Jędrula
Moderator

Nick NF: jedrula
Nick WoT: Jedrula_
Odznaczenia: 3
Podniebny Łowca I (1) Postrach Lotników I (1)
Bojowa Puenta III (1)

Postprzez miet_ » 15 gru 2011, o 11:05

ponieważ wypadłem z tego biznesu wolałem wypytać ale widzę że się dużo nie pomyliłem bo na allegro przeglądałem te oferty i już chciałem kasę na stół kłaść :-) ale lampka się zapaliła spytaj wszechwiedzących :]

Jak przyjdzie i zrobię co nieco to się odezwę w nowym topicu z fotkami ^^
DZIĘKI
emerytura
miet_

Postprzez Jędrula » 15 gru 2011, o 12:45

miet_ napisał(a):...Jak przyjdzie i zrobię co nieco to się odezwę w nowym topicu z fotkami...

No ja mam nadzieję. I w końcu dział modelarstwo zacznie żyć :)
"Jeżeli włosy są ładne, to nie musi k.... ich być dużo" Piotr Bartłoczyk
Obrazek
Obrazek
Jędrula
Moderator

Nick NF: jedrula
Nick WoT: Jedrula_
Odznaczenia: 3
Podniebny Łowca I (1) Postrach Lotników I (1)
Bojowa Puenta III (1)

Postprzez miet_ » 16 gru 2011, o 00:54

South Dakota kupiona ^^
Postępy prac jak przyjdzie :-) niestety poczta polska...
emerytura
miet_

Postprzez muzzy » 16 gru 2011, o 08:35

SoDa plastik? Czy stary model od Hala?
Kleiłeś kiedyś modele z kartonu? Jeśli nie to raczej bym brał coś z MM bo tanie są i w razie czego możesz kupić 2-3 modele w razie czego. Poza tym zacząłbym jednak od czegoś mniejszego. Tu dobrym rozwiązaniem jest ORP Piorun z MM. Bardzo dobrze zaprojektowany i spasowany model.
ObrazekObrazek
Obrazek
muzzy

Nick NF: muzzy
Nick WoT: 23muzzy

Postprzez domq » 16 gru 2011, o 15:36

miet_, od razu rzucasz się na tak głęboką wodę? :) Napisałeś, że tylko kleiłeś modele plastikowe, a karton ma jednak inne wymagania. A tym bardziej modele sprzed blisko 20 lat (możliwa gorsza jakość kartonu - albo nawet co gorsza, karton błyszczący, który w tamtym czasie już chyba był powszechny w tym wydawnictwie, możliwe błędy ze spasowaniem - nawet jeśli był wydany przez renomowane wydawnictwo p. Halińskiego), a do tego pancernik z mnóstwem drobnicy. :eek:
Jak na pierwszą przygodę z kartonowymi pływadłami, polecałbym coś znacznie prostszego (by od razu nie utonąć w miliardzie detali ;) ), tańszego (by nie było szkoda modelu w razie wpadki) i nowszego (lepsza jakość kartonu, większa szansa na trafienie lepiej spasowanych opracowań). Jeśli koniecznie ma to być okręt, to wg mnie najlepiej nie większy od niszczyciela.
Modele projektu p. Pawła Mistewicza mają opinię bardzo dobrze spasowanych, a wśród nich w/w Piorun z MM (z bodajże 2001 roku). Albo monitor Kraków (bodajże najprostszy spośród okrętów), który wydał we własnym wydawnictwie.
domq

Postprzez miet_ » 17 gru 2011, o 09:14

spokojnie chłopcy jestem typem majsterkowicza i pedantycznego estety :-) nie boję się wyzwań.
Ręce mi się nie trzęsą za bardzo mam ostry skalpel kilka pęset.
Będzie dobrze.
emerytura
miet_

Postprzez muzzy » 18 gru 2011, o 08:54

ależ mieciu tu nie chodzi o sprzęt jaki masz a o warsztat jakiego nie posiadasz jeśli chodzi o kartonówki. Tu nie wystarczy wyciąć i przykleić... Szczególnie jeśli chodzi o modele kreślone ręcznie...wydrukowane na kredzie szczególnie...
ObrazekObrazek
Obrazek
muzzy

Postprzez Evan Kenobi » 18 gru 2011, o 10:04

A nie lepiej drewniane?
Evan Kenobi

Nick NF: evan_kenobi

Postprzez morki » 18 gru 2011, o 10:42

Miet nie to ze nie wierzymy w Ciebie . Poprostu karton nie lubi pomylek i jak cos ci nie wyjdzie to juz pozamiatane . Co najgorsze w modelach okretow juz na poczatku mozna spieprzyc np kadlub co skutkuje ze caly model idzie do kosza . Najlepiej jakbys pocwiczyl na czyms malym i z mala iloscia detali , jakis czolg albo kuter sa w sam raz na pierwszy raz . Ale skoro sie uparles to poczytaj fora o klejeniu w kartonie bo szkoda zebys polegl przy takim zapale na jakies pierdulce ;) :D :D
Emeryt
Obrazek
morki

Nick NF: morki
Nick WoT: grjcew075

Postprzez muzzy » 18 gru 2011, o 14:30

jak cos prostego i niewielkiego to polecam S2 Wilczur od Halińskiego. Bardzo łatwy i niewielki modelik choć skala całkiem duża "tylko" 1:50...
ObrazekObrazek
Obrazek
muzzy

Postprzez mac1ek » 19 gru 2011, o 22:37

wg mnie dobre są modele JSC w skali 1:400, masz je tylko od linii wodnej w górę także odpada 'ulubiona' podwodna część którą łatwo zjebać:D

http://www.sklep.jsc.pl/?d=katalog&k_id=13
Obrazek
'Poot': It's a cold world, Bodie.
'Bodie': Thought you said it was getting warmer nigga.
'Poot': World going one way, people another.
mac1ek

Postprzez miet_ » 26 gru 2011, o 18:25

model przybył. Jutro jak wrócę do domciu idę się rozejrzeć za kilkoma skalpelami wykałaczkami klejem i szpachelką :-) mam plan również pokryć pokład zapałkami podzielonymi na listwy by imitował prawdziwe deski.
emerytura
miet_

Postprzez muzzy » 26 gru 2011, o 19:16

skalpele- tu olfy produkty najlepsze- można kupić w castoramie i dobrych papierniczych, do do pokładu lepiej by się sprawdził fornir- niedrogi i możesz kupić kilka odcieni i będzie na pewno wierniej imitował pokład niż zapałki...Co do szpachelki - hmmm zamierzasz robić model w standardzie czy waloryzowany? Jeśli standard to zapomnij o szpachli jeśli natomiast waloryzowany- pamiętaj o wzmocnieniu szkieletu i zrób coś na zasadzie podposzycia albo wypełnij szkielet pianką bo inaczej sobie nie poszpachlujesz...zresztą karton szpachlować? fuj...
ObrazekObrazek
Obrazek
muzzy

Postprzez miet_ » 26 gru 2011, o 19:39

Łukaszu mam skalpele prosto ze szpitala miejskiego w Gdyni ^^ wymienne ostrza i mocowanie :-) A szpachelka będzie klejem podobnym do ośmiorniczki, ma mi ułatwić sklejanie małych beczułek/reflektorów zamiast kleić ścianki 1 mm zwijam rulon zakładam gumkę wypełniam klejem/szpachelką i zostawiam na kilka godzin.
Patent od znajomego co klei modele kartonowe i robi rekonstrukcje pola bitwy :-) tyle że on czołgi i piechota.
emerytura
miet_

Postprzez cptkubusno1 » 27 gru 2011, o 19:23

mieciu nie przejmuj się, straszą cię tylko, naście lat temu kleiłem Ryśka z kartonu, był to mój pierwszy model okrętu, wcześniej było kilka samolocików, ale z efektów byłem naprawdę zadowolony, zrobiłem mu nawet kilka ruchomych części. A warsztat, tak naprawdę nie był zbyt profesjonalny, wystarczyło trochę pomysłowości, dobry plan i cierpliwość. Tak więc już niedługo będziesz mógł wklejać nam efekty swojej pracy.
Obrazek
cptkubusno1
Departament Taktyki CK

Nick NF: cptkubusno1
Nick WoT: kubusno1
Odznaczenia: 1
Order Ligowy (1)

Postprzez miet_ » 28 gru 2011, o 09:19

ta muszę zejść do piwnicy po blat kreślarski i ze dwie dodatkowe lampki :-)
wszystko inne czeka na zabawę ;p
emerytura
miet_

Następna strona

Powrót do Modelarstwo